BLADES SERVICE
Cień pod sliderem

Serwis łopat wiatrowych

Oferujemy serwis łopat wiatrowych na terenie lądowych farm. Działamy zarówno w kraju, jak i za granicą, dostosowując zasięg oraz zakres świadczonych usług do indywidualnych potrzeb Klientów. Usługi serwisowe obejmują prace konserwacyjne oraz naprawcze.

Zajmujemy się głównie:

  • inspekcją stanu technicznego skrzydeł,
  • identyfikacją awarii, lokalizacją jej źródła,
  • analizą i oceną uszkodzeń,
  • opracowaniem planu naprawy,
  • przywróceniem turbin do działania.

Prace są wykonywane przez techników z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz kwalifikacjami, które umożliwiają profesjonalne świadczenie usług na wysokościach. Serwis łopat wiatrowych jest przeprowadzany przy użyciu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i naprawczego, co wywiera bezpośredni wpływ na tempo i precyzję wykonywanych działań. Dzięki temu szybko i sprawnie przeprowadzamy prace naprawcze, przywracając farmom wiatrowym pełną sprawność oraz wydajność.

Funkcje łopat elektrowni wiatrowych

Łopaty elektrowni wiatrowych to elementy znacznych rozmiarów. Ich duża powierzchnia w czasie całego okresu eksploatacji narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Szczególnie narażone na usterki są krawędzie łopat. Problem z powłoką łopaty może prowadzić do spadku wydajności turbiny i zmniejszenia ilości produkowanej energii nawet o 20%. Pęknięcia czy zniszczenia mogą być przyczyną czasowych przestojów w pracy elektrowni.

Aby nie dopuścić do takich sytuacji i zachować pełną wydajność farmy wiatrowej na długie lata, polecamy skorzystanie z usług kompleksowego serwisu łopat elektrowni wiatrowych. Nie tylko przeprowadzimy wnikliwy serwis, ale na Twoje życzenie zajmiemy się również inspekcją łopat turbinowych. Doradzimy Ci, w jaki sposób dbać o stan techniczny całej instalacji, aby przez lata cieszyć się jej wydajnością oraz płynnym działaniem. Odpowiemy również na pojawiające się pytania i doradzimy w kwestii wyboru konkretnych rozwiązań technicznych.

  

Kompleksowe usługi serwisowe

Serwis skrzydeł elektrowni wiatrowej jest konieczny w celu utrzymania ich w dobrym stanie technicznym, który przekłada się na wydajne i bezpieczne funkcjonowanie całej instalacji.

Oferowane usługi serwisowe obejmują:

  • przegląd łopat,
  • dokumentację fotograficzną i opisową wykrytych uszkodzeń,
  • konserwację powłok łopat turbin wiatrowych,
  • naprawę uszkodzonych skrzydeł elektrowni wiatrowej.

Wszelkie prace naprawcze i konserwacyjne wykonywane są przez doświadczonych techników, mających uprawnienia do pracy na wysokościach. Prace serwisowe prowadzone są z użyciem platform, które zapewniają bezpieczeństwo pracownikom oraz zabezpieczają samą wieżę, łopaty turbiny wiatrowej podczas wykonywanych prac.

W trakcie realizacji zlecenia sporządzamy pełną dokumentację, składającą się z raportów, protokołów, list kontrolnych oraz dokumentacji fotograficznej. Stanowi ona dowód i potwierdzenie prac, jakie zostały wykonane, a także ich zakresu. Masz pytania? Skontaktuj się z nami i zadbaj o stan techniczny farmy, wykorzystującej odnawialne źródła energii.

Serwis łopat turbin wiatrowych - Biatrak