BLADES SERVICE
Cień pod sliderem

Serwis łopat turbin elektrowni wiatrowych

Usługi serwisowe łopat turbin wiatrowych świadczymy na terenie lądowych farm wiatrowych. Działamy zarówno w kraju, jak i za granicą. Nasze usługi serwisowe obejmują prace konserwacyjne oraz naprawcze. Zakres naszych usług dotyczy głównie inspekcji skrzydeł, identyfikacji awarii, analizy oraz oceny uszkodzeń, opracowania planu naprawy łopat elektrowni wiatrowej oraz przywrócenia turbiny do działania.

Łopaty elektrowni wiatrowych to elementy znacznych rozmiarów. Ich duża powierzchnia w czasie całego okresu eksploatacji narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Szczególnie narażone na uszkodzenia są krawędzie łopat. Uszkodzenie powłoki łopat elektrowni wiatrowej może prowadzić do spadku wydajności turbiny i zmniejszenia ilości produkowanej energii nawet o 20%. Pęknięcia czy zniszczenia mogą być przyczyną czasowych przestojów w pracy elektrowni. Aby nie dopuścić do takich sytuacji i zachować pełną wydajność farmy wiatrowej na długie lata polecamy skorzystanie z usług kompleksowego serwisu łopat elektrowni wiatrowych.

  

Kompleksowe usługi serwisowe

Serwis skrzydeł elektrowni wiatrowej jest konieczny w celu utrzymania ich w dobrym stanie technicznym. Usługi serwisowe oferowane przez naszą firmę obejmują:

  • przegląd i dokładną inspekcję łopat;
  • dokumentację fotograficzną i opisową wykrytych uszkodzeń;
  • konserwację powłok łopat turbin wiatrowych;
  • naprawę uszkodzonych skrzydeł elektrowni wiatrowej.

Serwis oraz wszelkie prace naprawcze i konserwacyjne wykonywane są przez naszych doświadczonych techników, posiadających uprawnienia do pracy na wysokościach. Prace serwisowe prowadzone są z użyciem platform, które zapewniają bezpieczeństwo pracownikom jak też zabezpieczają samą wieżę oraz łopaty turbiny wiatrowej podczas wykonywanych prac serwisowych. Podczas realizowanych prac serwisowych prowadzona jest pełna dokumentacja w skład której wchodzą raporty, protokoły, listy kontrolne, dokumentacja fotograficzna.

 

Serwis łopat turbin wiatrowych - Biatrak

Zobacz również:
Naprawa łopat turbin wiatrowych
Inspekcje łopat