BLADES SERVICE
Cień pod sliderem

Inspekcje łopat turbin wiatrowych

Wykonujemy inspekcje łopat turbin wiatrowych dla właścicieli farm wiatrowych z całej Polski oraz zagranicy. Oferowane usługi mają mobilny charakter, dlatego dotrzemy wszędzie tam, gdzie potrzebujesz wsparcia doświadczonych i wykwalifikowanych techników, którzy na bieżącą rozwijają wiedzę z zakresu instalacji turbin wiatrowych, komponentów wchodzących w ich skład oraz skutecznych metod naprawczych tego rodzaju instalacji.

Wykonywanie regularnych inspekcji pozwala na wczesne wykrycie usterek i zapobieganie poważnym uszkodzeniom wieży wiatrowej. Dzięki temu farma działa w wydajny sposób — nie dochodzi do długotrwałych przestojów spowodowanych awarią pojedynczych elementów, całych systemów. Po kilku latach eksploatacji turbiny na powierzchni łopat można zaobserwować pierwsze skutki uszkodzeń erozyjnych.

To naturalne, że do nich dochodzi. Należy bowiem pamiętać, że same łopaty są stale narażone na oddziaływanie czynników atmosferycznych takich jak opady deszczu, śniegu, oblodzenia, a także działanie nadmiernie wysokich i niskich temperatur. To wszystko sprawia, że powłoka zostają osłabiona, a z czasem na jej powierzchni pojawiają się ubytki i uszkodzenia erozyjne.

Nawet jeśli nie są one duże, mogą powodować spadek wydajności elektrowni wiatrowej. Odpowiednia konserwacja i regularna naprawa łopat turbin wiatrowych pozwalają na zachowanie urządzeń w prawidłowym stanie technicznym. Dzięki temu elektrownie będą pracować efektywnie przez wiele lat, a Ty unikniesz poważnych i kosztownych w usunięciu awarii.


Zakres prac związanych z inspekcją

Do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając zakres usług do potrzeb Klienta. Jednak za każdym razem inspekcja skrzydeł turbiny obejmuje:

  • klasyfikację i określenie rodzaju uszkodzenia,
  • rozpoznanie przyczyny awarii,
  • dobór techniki naprawy,
  • szacowanie czasu trwania prac regeneracyjnych,
  • sporządzanie raportów oraz dokumentacji.

Podejmowane działania są wykonywane na podstawie procedur, opracowanych w ciągu wielu lat działalności w branży. Dzięki temu wiemy, że są one w pełni skuteczne i wykonywane z dbałością o detale. Podczas pracy korzystamy nie tylko z doświadczenia i fachowej wiedzy, ale także nowoczesnego zaplecza technologicznego i komponentów, pochodzących od renomowanych producentów. Dzięki temu nasi Klienci mają gwarancję usług najwyższej jakości.

Inspekcje łopat skrzydeł - Biatrak
Inspekcje łopat turbin wiatrowych - Biatrak

Przebieg inspekcji łopat

Kontrola stanu technicznego skrzydeł elektrowni powinna być wykonywana przez wykwalifikowanych pracowników, mających uprawnienia do pracy na wysokościach oraz specjalistyczną wiedzę dotyczącą budowy i konserwacji elektrowni wiatrowych. Niezbędne jest również prowadzenie dokładnej dokumentacji z przebiegu inspekcji i wykrytych nieprawidłowości.

Wykonujemy szczegółowe inspekcje łopat turbin wiatrowych z wykorzystaniem technik wysokościowych. Nasz zespół to osoby doświadczone w pracy na wysokościach, przeszkolone zarówno w zakresie technik alpinistycznych, jak i specyfikacji technicznej elementów elektrowni wiatrowych. Dzięki przebytym szkoleniom oraz wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie szybko wykryć usterkę oraz wykonać szczegółowy raport z procesu jej usunięcia. Zapraszamy do współpracy.