BLADES SERVICE
Cień pod sliderem

O firmie

photo-square-002

 
Sektor wiatrowy staje się coraz ważniejszy w Polsce. Ten rodzaj energii wyniósł w 2012 r. 1968,7MW (około 2% rocznego zapotrzebowania na energie elektryczną) i ciągle rośnie. Nasz kraj nie jest jedynym, w którym intensywnie i dynamicznie rozwija się sektor energetyki wiatrowej.

Jednym z głównych obszarów działania naszej firmy jest zaangażowanie w rozwój technologii i innowacji w dziedzinie napraw i konserwacji łopat turbin wiatrowych. Od 2008 r. firma prowadziła działalność w sektorze prywatnym, przy turbinach używanych sprowadzanych z rynku wtórnego z Niemiec i Danii. Obecnie firma zaangażowała się w prace konserwacyjne łopat deweloperom z udziału zagranicznego, takim jak Iberdrola, Gamesa oraz inne.

Serwis oraz naprawa łopat turbin wiatrowych

W 2011 r. firma Biatrak Serwis nawiązała współpracę ze spółką SalvoraVento z Hiszpanii. Firma ta wysoce specjalizuje się w naprawie łopat. Jest jedynym kontrahentem dla największych europejskich producentów energii wiatrowej na poziomie międzynarodowym.

Dzięki tej współpracy i zaangażowaniu otwierają się dla nas nowe pola działania na potrzeby rynku największych deweloperów w kraju. Ze względu na wysoki poziom wiedzy technicznej oraz doświadczenie w zakresie materiałów kompozytowych i aerodynamicznych firma Biatrak może pewnie działać na rynku.

Głównym naszym celem w sektorze energetyki wiatrowej jest rozszerzenie profilu technicznego dla zwiększenia konkurencyjności w konserwacji łopat elektrowni wiatrowych oraz poprawy efektywności usług.

Przeczytaj również:
Naprawa łopat turbin wiatrowych
Serwis łopat turbin wiatrowych